استارتاپ چیست + استارتاپ ویکند در رشت

استارتاپ چیست؟
استارتاپ شرکت جوان و نوپایی است که به تازگی شروع به کار کرده است و پتانسیل‌های بالایی برای رشد دارد.

استارتاپ ها معمولاً توسط تیم‌های کوچک شکل می‌گیرند که با ایده تولید محصول یا خدمتی در حوزه‌ای خاص فعالیت خود را شروع می‌کنند. این ایده غالباً با بررسی رخنه‌ها و خلاهای موجود در بازار یا جامعه به وجود می‌آید و یا برای رفع نیاز خاصی از افراد جامعه که تا به حال به آن پرداخته نشده است، شکل می‌گیرد.

استارتاپ ها معمولا ایده های خود را با به کار گرفتن تکنولوژی پیاده سازی می کنند. این استفاده از تکنولوژی باعث می شود که استارتاپ قابلیت مقیاس پذیری (scalability) بالایی داشته باشد. مقیاس پذیری یا گسترش پذیری همان رشد بالای یک کسب و کار نسبت به هزینه های آن تعریف می شود.یعنی در حالی که هزینه های شما ثابت مانده است درآمد شما چندبرابر شود.

البته ایده یک استارتاپ ممکن است رفع یک نیاز ساده‌ای باشد که راهکار آن قبلاً هم وجود داشته، اما آن تیم، راه حل بهتری برای رفع آن نیاز پیدا کرده است و یا با خلاقیت و استفاده از تکنولوژی نواقص محصولات قبلی را برطرف کرده است و از این راه ارزشی برای جامعه ایجاد می‌کند.

رویداد استارتاپ ویکند دانشگاه آزاد اسلامی در رشت برگزار می‌شود

به گزارش اخبار سایت تسنیم از رشت، همزمان با فرا رسیدن آئین بزرگداشت چهلمین سالگشت پیروزی انقلاب اسلامی نخستین استارتاپ ویکند دانشگاه آزاد اسلامی توسط باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاهی ۱۶ لغایت ۱۸ بهمن به میزبانی دانشگاه آزاد واحد رشت برگزار می‌شود.

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت ضمن اعلام خبر برگزاری این رویداد علمی و پژوهشی ‌در جمع خبرنگاران عنوان کرد: ‌ نخستین رویداد علمی استارتاپ ویکند دانشگاه آزاد اسلامی در محل مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار می‌شود.

فاطمه کهنی ‌در تشریح نحوه برگزاری این رویداد علمی تصریح کرد: بررسی ایده‌های نو و جدید نخبگان، ‌ ارائه راهنمایی به مبتکران در راستای تجاری‌سازی ایده‌ها همراه با برگزاری کارگاه‌های آموزشی به توانمند ساختن صاحبان ایده و خلاقیت‌های نو کمک شایانی می‌کند.طهرانچی: مدارس‌ مهارتی مختلفی در دانشگاه آزاد راه‌اندازی می‌شودمدرسه عالی مهارتی حقوق دانشگاه آزاد افتتاح شد”بیژن رنجبر” سخنگوی دانشگاه آزاد شد

وی اهدای جوایز به تیم‌ها و نفرات برگزیده را از بخش‌های نخستین استارتاپ ویکند دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد و ابراز داشت: این رویداد علمی و پژوهشی به مدت ۳ روز در گیلان برگزار می‌شود و به تیم‌های اول تا سوم برگزیده جوایز ارزنده‌ای از طرف برگزار کنندگان جشنواره اهدا می‌شود.

در سایت خبری بخوانید: مهم ترین و بهترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

کهنی امکان مستقر شدن در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی را نیز از جمله جوایز قابل اهدا به برگزیدگان دانست و بیان داشت: برخورداری از حمایت‌ها و پشتیبانی حامیان و سرمایه‌گذاران از ایده‌های نو نیز از جمله مزیت‌هایی است که تیم‌های منتخب از آن بهره‌مند می‌شوند.

 دیدگاهتان را بنویسید